Gminny Dzień Seniora 2023

Z inicjatywy Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy w dniu 25 października 2023 r. odbył się Gminny Dzień Seniora.

W uroczystości udział wzięli Pan Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej, Pani Zdzisława Iwaniec Sekretarz Gminy Bobowa, Pani Dorota Krok Skarbnik Gminy Bobowa,

Pani Agata Wrona Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Pani Anna Teper Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Bobowej wraz z pracownikami oraz licznie przybyli seniorzy z terenu gminy Bobowa wraz z opiekunami.

Dzień Seniora to święto, które ma na celu m.in. docenić ogromną rolę ludzi starszych w społeczeństwie, zwiększyć integrację międzypokoleniową, a także popularyzować ich udział w życiu kulturalnym i ekonomicznym. Wbrew pozorom ludzie w dojrzałym wieku mają wiele energii i chęci do działania.

Uroczystość uświetnił zespół muzyczny, podczas której można było zatańczyć w rytmie znanych szlagierów oraz uraczyć się pysznym poczęstunkiem. Wszyscy zaproszeni Goście świetnie się bawili.

Burmistrz Bobowej w swoim wystąpieniu, złożył Seniorom życzenia wielu lat zdrowia i wszelkiej pomyślności. Podziękował również za wkład pracy w integrację tego środowiska. Podkreślił, jak ważną rzeczą jest „wyciągnięcie” ludzi z domów, szczególnie tych starszych, zachęcanie do aktywności oraz otaczanie ich opieką i serdecznością.

ops

Skip to content