Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?” – w środę 2 marca – IV Konferencja dla Profesjonalistów z Rzecznikiem Praw Dziecka

„Wojenny dramat, który rozgrywa się na Ukrainie, niesie ze sobą śmierć, zniszczenie i strach. Polskie dzieci i młodzież szczęśliwie nie zaznały dotąd okrucieństwa wojny. Dla nich to była tylko historia. Krwawa i okrutna, ale jednak tylko historia. Giną ludzie, być może bliscy ich ukraińskich przyjaciół, którzy chodzą do tej samej szkoły. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele stanęli przed niezwykle trudnym i poważnym wyzwaniem – wytłumaczenia młodemu pokoleniu, co się stało. Dlaczego ich beztroskie dzieciństwo jest zagrożone? Dlaczego w telewizji, internecie wszyscy pokazują straszne zdjęcia, filmy, mówią ze strachem o przyszłości? Nie możemy zostawić ich z tym problemem samych.

Mikołaj Pawlak w wystąpieniu do MEiN

Tematem przewodnim naszego kolejnego spotkania będzie WOJNA.

W imieniu Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka zapraszam na czwartą konferencję szkoleniową dla nauczycieli, pracowników NGO i wolontariuszy pracujących z dziećmi, a także pracowników instytucji realizujących polityki społeczne, wychowawców, trenerów, instruktorów harcerskich, duszpasterzy i katechetów!

ŚRODA 2.03.2022.
10.00 – 12.00

Program i zgłoszenia na spotkanie on-line: https://www.survio.com/survey/d/F3F/2marca

Cena: bezpłatnie.
Tradycyjnie pod koniec naszego spotkania podamy link do FORMULARZA UPRAWNIAJĄCEGO DO UZYSKANIA Certyfikatu Uczestnictwa sygnowanego przez Rzecznika Praw Dziecka.

Miejsce on-line:

1. YouTube RPD – https://www.youtube.com/c/RzecznikPrawDzieckaPL
2. YouTube Fundacji Życie – https://www.youtube.com/c/FundacjaŻycie
3. FB – https://www.facebook.com/FundacjaZycie

Skip to content